Hayal  - Beyoğlu / İstanbul
Deli Müjgan

Deli Müjgan

04 Nisan
Salı

22:30
20 TL

Bilet Al
Paylaş
Uzun yıllar boyunca farklı pek çok grup ile sahne alan müzisyenlerden kurulu Deli Müjgan'ın temelleri 2015 yılında Serhat Sezen tarafından İstanbul'da, hatta daha da gerçekçi olmak gerekirse bir whatsapp grubunda atıldı. 2016 yılı ile birlikte ise grup hafif deli ve eğlenceli ekibine kavuşmuştu. İstanbul'da çeşitli yerlerde sık sık sahne alan grubun müzikal duruşu, içinde büyüdükleri müzikal çevre ile daha evrensel tınıları birleştiren, 2-3 katalog kelime ile ifade edilmekte zorlanılabilecek bir karışım olarak söylenebilir.
Müjgan'ın hikayesine gelince; Müjgan Cihangir semtinde ikamet eden ve gerçekten de karışık duygudurumu ile biraz deli ama aynı zamanda da asil ve sahibinden başkasını sevmeyen şahsına münhasır bir kedi. Grubun ismi de buradan geliyor.
Çeşitli mekanlarda sahne alan grup canlı performanslarında cover şarkıların yanı sıra kendi bestelerini de çalıyor. Canlı performansları için ise hem seyircilerin hem de kendilerinin eğlendiği bir etkinlik olarak tanımlanabilir.
Grup 2016 Nisan ayında ''Madam'' isimli bestelerini Youtube kanalında yayınladı. 2016 Mayıs ayında ise Ahmet Kaya'nın bilinen eseri ''Ağladıkça''yı Bossa Nova tarzında coverlayarak yine Youtube kanalı aracılığıyla dinleyenleri ile paylaştı.
2016 Eylül ayında sözlerinin bir kısmı Orhan Veli'nin ''İçkiye Benzer Bir Şey'' isimli şiirinden, bir kısmını da grubun vokalisti Serhat Sezen'in yazması ile oluşan ''İçkiye Benzer Bir Şey'' isimli parçaları yayınladı. Kayıtlarında Serhat Sezen (vokal & akustik gitar), Kıvanç Küçükçelebi (klasik gitar) Serkan Aksak (bas gitar) ve Sabri Öztürk (davul) olarak yer aldıkları parçanın yönetmenliği Kıvanç Öztüre Martaloz'a, yapımcılığı ise Murat Kınay'a ait olup şarkıyı Kınay Prodüksiyon etiketiyle tüm dijital platformlardan temin etmek mümkün. Yine konuk oldukları B!P Akustik programında kendi bestelerini akustik olarak seslendirdikleri klipleri ise 2016 Ekim ayı içerisinde yayınlandı.
İstanbul'da sık sık sahne aldığı yerler Facebook sayfasından kolayca takip edilebilecek Deli Müjgan'ın şehir dışı konserleri ve sürpriz etkinlikleri için takipte ve esen kalın.